پنجشنبه 31 خرداد 1403
EN

قوانین و مقررات و آئین نامه خدمات سازمان

قوانین و مقررات و آیین­ نامه­ ها

قوانین و مقررات حاکم بر فعالیت های موسسه

1.pdf

2.pdf

3.pdf

4.pdf

5.pdf

آیین ­نامه­ اجرایی کاروان عتبات عالیات عراق با هم­ اندیشی تعدادی از کارگزاران امور زیارتی و با لحاظ نظرات کارشناسی دفاتر حج و زیارت استان­ها تهیه و تدوین شده است.

فصل اول به ماموریت­ها، اهداف و ساختار اجرایی کاروان عتبات می­ پردازد که در آن شرایط جذب و احراز مسئولیت کاروان تعیین شده و به چگونگی نحوه­ ی احراز صلاحیت­های جسمی و روانی و هم­چنین صلاحیت­های حرفه ­ای و تخصصی متقاضیان جذب پرداخته است. در فصل دوم محیط اجرای عملیات کاروان تشریح شده و شرح فعالیت­های کاروان به صورت نقطه به نقطه تبیین گردیده است که مسیر اجرایی را برای مدیران کاروانها ترسیم نموده است.

دریافت فایل آئین نامه: فصل اول و دوم 

/فصل اول .pdf

/فصل دوم.pdf

 

 

آیین نامه اجرایی کاروان حج تمتع

 

در این آیین نامه نحوه شناسایی، انتخاب و بکارگماری مدیران و عوامل کاروان های حج تمتع و همچنین نحوه امتیازبندی مدیران کاروان ها و امتیازبندی متقاضیان ارتقاء به مسوولیت های بالاتر در کاروان حج تمتع تعیین شده است.

در متن ابلاغ آیین نامه مذکور آمده است:   

ارائه خدمات مطلوب به زائران بیت­ الله­ الحرام و حرم شریف نبوی(ص) از اهداف مورد نظر سازمان می­باشد و تحقق این امر مهم منوط به شناسایی، انتخاب، توانمندسازی و بکارگماری افراد شایسته، متعهد و توانمند خواهد بود که در تعامل کامل با سازمان حج و زیارت و رعایت ضوابط و دستورالعمل­ها و انجام وظایف ابلاغی بتوانند ماموریت­های محوله را به نحو احسن به سرانجام مقصود برسانند. لذا با امعان نظر به نظام­نامه جامع منابع انسانی حوزه کارگزاری حج و زیارت، آیین­نامه اجرایی کاروان حج تمتع که با همفکری تعدادی از کارشناسان سازمان و دفاتر حج و زیارت استان­ها و کارگزاران دانشگاهی عرصه حج و زیارت تهیه و تنظیم شده است برای اجرا ابلاغ می­گردد

/haj.pdf