سازمان حج و زیارت استان بوشهر

تاریخ: 11 اردیبهشت 1399

اولویت های ذخیره(اسناد تا 31 تیر ماه 86) جهت انتخاب کاروان به سامانه رزرو مراجعه نمایند.

سرپرست معاونت حج و عمره سازمان حج و زیارت از امکان پرداخت غیرحضوری و الکترونیکی وجه حج تمتع ۹۹ خبر داد و گفت : : تمامی فرآیند ثبت نام حج تمتع ۹۹ اعم از انتخاب کاروان ها، ثبت نام و پرداخت مرحله اول تشرف به صورت غیر حضوری و الکترونی...

اکبر رضایی با بیان این مطلب افزود : برای نام نویسی و انتخاب کاروان هم نیازی به مراجعه حضوری به دفاتر زیارتی نبوده و متقاضیان می توانند بعد از نام نویسی به صورت غیر حضوری، با هماهنگی قبلی با مدیر کاروان نسبت به تحویل مدارک اقدام نمایند و ثبت نام خود را قطعی کنند.


رضایی همچنین تاکید کرد: به تمامی متقاضیانی که قصد پرداخت وجه مرحله اول نام نویسی را بعد از طی مراحل ثبت نام ، دارند، توصیه می کنیم که لزومی به مراجعه به دفاتر زیارتی و بانک ها نمی باشد و پس از قطعی کردن ثبت نام خود از گزینه منوی پرداخت الکترونیکی که در سامانه https://reserve.haj.ir وجود دارد، استفاده نمایند.


وی با اشاره به اطلاعیه قبلی سازمان حج و زیارت در خصوص ثبت نام از متقاضیان حج 99 ، از آغاز نام نویسی اولویت های ذخیره خبر داد.


وی گفت: فرآیند ثبت نام از اولویت های ذخیره از چهارشنبه 21 اسفند ماه فعال شده و دارندگان قبوض ودیعه گذاری تا تاریخ 15 اردیبهشت ماه 1386 می توانند به سامانه https://reserve.haj.ir مراجعه و به انتخاب کاروان مبادرت کنند.

وی با بیان اینکه طی مراحل ثبت نام اولیه به صورت غیرحضوری انجام می گیرد، گفت: افرادی که قصد نام نویسی دارند حتما باید به تکمیل و بروزرسانی اطلاعات خود پرداخته باشند که به افرادی که این مهم را انجام نداده اند، توصیه می شود هر چه سریع تر به این کار اقدام نمایند.